Daň z príjmov zo závislej činnosti 2020 - Jozef Mihál

Výpredaj
Značka: Jozef Mihál
€19,80 –4 %
Dan z prijmov zo zavislej cinnosti 2020 Jozef Mihal
€19,80 –4 % €18,99 €17,26 bez DPH
Skladom

Kniha je praktickou príručkou, ktorá vám pomôže v orientácii v stále zložitejšom zákone o dani z príjmov. Kniha nepokrýva svojim výkladom celý zákon ale len tie časti, ktoré sa týkajú príjmov zo závislej činnosti - vzťahuje sa teda na príjmy zamestnancov a ich zdanenie a s tým súvisiace povinnosti zamestnávateľov.

V knihe nájdete množstvo príkladov, je z pera skúseného autora a obľúbeného lektora, napísaná typickým zrozumiteľným jazykom a je určená ľuďom bez právnického vzdelania.

Detailné informácie

Podrobný popis

V prvej kapitole nájdete prehľad legislatívnych zmien pre rok 2020 v zákone o dani z príjmov, týkajúcich sa závislej činnosti.

Druhá kapitola obsahuje výklad používaných pojmov ako napríklad daňový rezident a nerezident, zamestnanec a zamestnávateľ, základ dane, prepočítací kurz, zaokrúhľovanie...

Dôležitá tretia kapitola popisuje príjmy zo závislej činnosti - zdaniteľné a ďalej príjmy ktoré nie sú predmetom dane a podrobne i príjmy oslobodené od dane.

Štvrtá, piata, šiesta a siedma kapitola komentujú jednotlivé nezdaniteľné časti, ktorými si zamestnanec môže znížiť základ dane.

Ďalšie dve kapitoly sú dôležité pre uplatnenie nároku zamestnanca na daňový bonus na deti a na zaplatené úroky.

Jedenásta a dvanásta kapitola sú praktickými návodmi pre zamestnávateľa a výpočet preddavkov na daň, respektíve vykonanie ročného zúčtovania.

Obsahom trinástej kapitoly sú povinnosti zamestnanca (najmä pri preukazovaní svojich nárokov) a povinnosti zamestnávateľa (napríklad pri oprave chýb).

Špecifická štrnásta kapitola je zaujímavá najmä pre spoločníkov s.r.o., je to komentár k zdaneniu podielov na zisku.

Predposledná kapitola popisuje možnosti venovania 2% dane na "osobitné účely" a posledná 16.-ta kapitola je zoznamom mzdových veličín, aby ste to všetko mali poruke.

Rok vydania:  2019
Jazyk:  Slovenský jazyk
Druh tovaru:  Kniha
Počet strán:  162
Väzba:  brožovaná
Hmotnosť:  262
Rozmer:  148 x 210 x 8

Dodatočné parametre

Kategória: Účtovníctvo
Hmotnosť: 0.262 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.