Šlabikár financií pre neziskovky - Jaroslava Lukačovičová

€14,90 €13,55 bez DPH
Skladom

Publikácia, ktorú práve držíte v rukách je určená všetkým, ktorí chcú založiť niektorý z typov neziskových organizácií a tiež tým, ktorí v rámci existujúcich prichádzajú do kontaktu s finančnými prostriedkami. Šlabikár financií vás prevedie všetkými oblasťami života neziskových organizácií, ktoré sa týkajú financií.

Od úvodu, v rámci ktorého sa môžete rozhodnúť, ktorý typ neziskovej organizácie je pre vás vhodný a akým spôsobom sa zakladá, prejdete do úvodných rozhodnutí, ktoré je potrebné v organizácii urobiť. Prvé zasadnutia orgánov, registrácie, zriadenie bankového účtu, finančný poriadok či interné smernice. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Financovanie neziskovej organizácie je viaczdrojové a jednotlivé druhy príjmov sa od seba odlišujú, z pohľadu zákona o dani z príjmov.

Na čo si dať pri jednotlivých druhoch príjmov pozor, aby ste zbytočne neplatili viac? Čo je v organizácii úloha účtovníka a čo úloha finančného manažéra? Ako efektívne získavať finančné zdroje a čo znamená fundrising? Je dôležité zostaviť si rozpočet a plánovať?

Kto zodpovedá za projekt a ako deklarovať spolufinancovanie? Aj na tieto otázky nájdete odpoveď v tejto publikácii.

No a na záver, veľkou témou aj pre organizácie neziskového sektora sú finančné prostriedky, ktoré v najbližších rokoch očakávame z Plánu obnovy. Bude sa týchto prostriedkov a všeobecne neziskových organizácií týkať verejné obstarávanie? Čo by ste o ňom mali vedieť?

Jazyk:  Slovenský jazyk
Druh tovaru:  Kniha
Počet strán:  137
Väzba:  brožovaná
Hmotnosť:  232
Rok vydania: 2022

Dodatočné parametre

Kategória: Účtovníctvo
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
TP Avatar autora | 11.5.2022
Jednoducho napísané, výborná pomôcka

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.