UZZ 4/2021 Zákon o konkurze a reštrukturalizácii

€6,27 €5,23 bez DPH
Skladom

Podľa právneho stavu k 4. 2. 2021 (Úplné znenia zákonov 4/2021).

Úplné znenie zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii

Detailné informácie

Podrobný popis

Po zmene zákonom č. 343/2020 Z. z.:

Zmeny zákona sú zavedené z dôvodu povinnosti prebrať smernicu BRRD 2 do slovenského právneho poriadku s cieľom znižovania rizík v bankovom sektore, posilňovania odolnosti regulovaných subjektov voči prípadným ekonomickým otrasom a tým prispievať k upevneniu stability finančného systému.

Po zmene zákonom č. 421/2020 Z. z.:

Novela má za cieľ zefektívniť a zatraktívniť právnu úpravu tzv. malého konkurzu. Cieľom tejto právnej úpravy zlepšiť kľúčové parametre týkajúce sa likvidačných konaní. Inšpiráciou tejto právnej úpravy je právna úprava oddlženia. V malom konkurze sa upravuje pôsobnosť správcu skôr ako administrátora konania, kde riešenie miery uspokojenia jednotlivých veriteľov, ako aj obsah majetkovej podstaty, je viac postavené na iniciatíve veriteľov.

Konkurz v prípade malého konkurzu je likvidačným konaním, v ktorom neexistuje záujem na pokračovaní v prevádzke podniku, resp. je zanedbateľný, a tento jednoznačne prevyšuje záujem veriteľov na uspokojení ich pohľadávok. Cieľom zákona je preto vykonštruovať jednoduché, efektívne, hospodárne a rýchle likvidačné konanie. Upravujú sa súčasne aj zodpovednostné mechanizmy a sankcie, ktoré možno uložiť štatutárnemu orgánu úpadcu za porušenie jeho povinností v malom konkurze.

Rok vydania:  2021
Jazyk:  Slovenský jazyk
Druh tovaru:  CAS
Počet strán:  112
Väzba:  brožovaná
Hmotnosť:  0
Rozmer:  148 x 210 x 0

Dodatočné parametre

Kategória: Právo
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.