UZZ 4/2021 Zákon o konkurze a reštrukturalizácii

€6,27 €5,23 bez DPH
Skladom

Podľa právneho stavu k 4. 2. 2021 (Úplné znenia zákonov 4/2021).

Úplné znenie zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii

Detailné informácie

Podrobný popis

Po zmene zákonom č. 343/2020 Z. z.:

Zmeny zákona sú zavedené z dôvodu povinnosti prebrať smernicu BRRD 2 do slovenského právneho poriadku s cieľom znižovania rizík v bankovom sektore, posilňovania odolnosti regulovaných subjektov voči prípadným ekonomickým otrasom a tým prispievať k upevneniu stability finančného systému.

Po zmene zákonom č. 421/2020 Z. z.:

Novela má za cieľ zefektívniť a zatraktívniť právnu úpravu tzv. malého konkurzu. Cieľom tejto právnej úpravy zlepšiť kľúčové parametre týkajúce sa likvidačných konaní. Inšpiráciou tejto právnej úpravy je právna úprava oddlženia. V malom konkurze sa upravuje pôsobnosť správcu skôr ako administrátora konania, kde riešenie miery uspokojenia jednotlivých veriteľov, ako aj obsah majetkovej podstaty, je viac postavené na iniciatíve veriteľov.

Konkurz v prípade malého konkurzu je likvidačným konaním, v ktorom neexistuje záujem na pokračovaní v prevádzke podniku, resp. je zanedbateľný, a tento jednoznačne prevyšuje záujem veriteľov na uspokojení ich pohľadávok. Cieľom zákona je preto vykonštruovať jednoduché, efektívne, hospodárne a rýchle likvidačné konanie. Upravujú sa súčasne aj zodpovednostné mechanizmy a sankcie, ktoré možno uložiť štatutárnemu orgánu úpadcu za porušenie jeho povinností v malom konkurze.

Rok vydania:  2021
Jazyk:  Slovenský jazyk
Druh tovaru:  CAS
Počet strán:  112
Väzba:  brožovaná
Hmotnosť:  0
Rozmer:  148 x 210 x 0

Dodatočné parametre

Kategória: Právo
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie