VIDEO ZÁZNAM - ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA PODNIKATEĽOV V SÚSTAVE PODVOJNÉHO ÚČTOVNÍCTVA ZA ROK 2021 - Ing. Anna Cenigová

ZADARMOZADARMO
UCTOVNA ZAVIERKA PODNIKATELOV V SUSTAVE PODVOJNEHO UCTOVNÍCTVA ZA ROK 2021 Ing. Anna Cenigova
€48 €40 bez DPH
Skladom

VIDEO ZÁZNAM - ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA PODNIKATEĽOV V SÚSTAVE PODVOJNÉHO ÚČTOVNÍCTVA ZA ROK 2021 obsahuje: 

 • Účtovná závierka ako zákonná povinnosť vyplývajúca zo zákona o účtovníctve (ďalej len „zákon“).
 • Povinnosti účtovných jednotiek súvisiace s uzavretím účtovných kníh a zostavením účtovnej závierky – inventarizácia majetku, záväzkov a vlastného imania, úprava ocenenia majetku a záväzkov, a to najmä vyradením majetku, tvorbou opravných položiek a rezerv, zmena ocenenia majetku a záväzkov na reálnu hodnotu.
 • Účtovné prípady súvisiace so zabezpečením úplnosti účtovníctva podľa § 8 zákona.
 • Závierkové účtovné prípady a upravujúce závierkové účtovné prípady.
 • Overenie správnosti účtovných odpisov a daňových odpisov v nadväznosti na odpisový plán a na zákon o dani z príjmov a vyčíslenie rozdielu v odpisoch.
 • Záverečné uzávierkové práce – zisťovanie výsledku hospodárenia pred zdanením,  splatná daň z príjmov, odložená daň z príjmov a uzavretie účtov hlavnej knihy.
 • Zákonné požiadavky na zostavenie individuálnej účtovnej závierky – právny dôvod a lehoty na zostavenie riadnej, mimoriadnej a priebežnej účtovnej závierky.
 • Zostavenie individuálnej účtovnej závierky podľa veľkostných skupín účtovných jednotiek, t.j. podľa opatrení MF SR platných pre veľké účtovné jednotky a subjekty verejného záujmu, pre malé účtovné jednotky a pre mikro účtovné jednotky.
 • Zostavenie priebežnej účtovnej závierky v účtovných jednotkách v likvidácii a v konkurze.
 • Overovanie účtovnej závierky audítorom – zmena podmienok pre povinnosť auditu v § 19 zákona od 1.1.2021, vyhotovenie výročnej správy, uloženie správy audítora a výročnej správy v registri účtovných závierok.
 • Zverejňovanie individuálnej účtovnej závierky jej uložením do registra účtovných závierok podľa § 23 až 23d zákona.
 • Rôzne 1):  Príprava údajov v účtovníctve pre účely dane z príjmov o transakciách uskutočňovaných medzi účtovnou jednotkou a     závislými osobami – povinnosť členenia údajov v účtovníctve vyplývajúca z § 4 postupov účtovania pre podnikateľov, vymedzenie  závislých osôb podľa § 2 písm. n) zákona o dani z príjmov.
 • Rôzne 2):  Informácia o zmenách a doplnení postupov účtovania pre podnikateľov.

Záujemcovia seminára dostanú na email materiály v súbore .pdf, potrebný na jeho absolvovanie. Jeho vytlačenie je na účastníkovi.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Digitálne produkty
Hmotnosť: 0.01 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Ing. Anna Cenigová, svoje viac ako štyridsaťročné skúsenosti v oblasti účtovníctva pretavuje do publikácií a seminárov pomáhajúcich orientovať sa v problematike účtovníctva. Dôkazom úspešnosti jej práce je mimoriadne obľúbená príručka “Podvojné účtovníctvo podnikateľov,” ktorú doplnila a aktualizovala od roku 1992 už trinásť krát a medzi účtovníkmi sa dočkala prívlastku „biblia účtovníka“.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.