VIDEO ZÁZNAM - ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA PODNIKATEĽOV V SÚSTAVE PODVOJNÉHO ÚČTOVNÍCTVA ZA ROK 2021 - Ing. Anna Cenigová

ZADARMOZADARMO
UCTOVNA ZAVIERKA PODNIKATELOV V SUSTAVE PODVOJNEHO UCTOVNÍCTVA ZA ROK 2021 Ing. Anna Cenigova
€48 €40 bez DPH
Skladom

VIDEO ZÁZNAM - ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA PODNIKATEĽOV V SÚSTAVE PODVOJNÉHO ÚČTOVNÍCTVA ZA ROK 2021 obsahuje: 

 • Účtovná závierka ako zákonná povinnosť vyplývajúca zo zákona o účtovníctve (ďalej len „zákon“).
 • Povinnosti účtovných jednotiek súvisiace s uzavretím účtovných kníh a zostavením účtovnej závierky – inventarizácia majetku, záväzkov a vlastného imania, úprava ocenenia majetku a záväzkov, a to najmä vyradením majetku, tvorbou opravných položiek a rezerv, zmena ocenenia majetku a záväzkov na reálnu hodnotu.
 • Účtovné prípady súvisiace so zabezpečením úplnosti účtovníctva podľa § 8 zákona.
 • Závierkové účtovné prípady a upravujúce závierkové účtovné prípady.
 • Overenie správnosti účtovných odpisov a daňových odpisov v nadväznosti na odpisový plán a na zákon o dani z príjmov a vyčíslenie rozdielu v odpisoch.
 • Záverečné uzávierkové práce – zisťovanie výsledku hospodárenia pred zdanením,  splatná daň z príjmov, odložená daň z príjmov a uzavretie účtov hlavnej knihy.
 • Zákonné požiadavky na zostavenie individuálnej účtovnej závierky – právny dôvod a lehoty na zostavenie riadnej, mimoriadnej a priebežnej účtovnej závierky.
 • Zostavenie individuálnej účtovnej závierky podľa veľkostných skupín účtovných jednotiek, t.j. podľa opatrení MF SR platných pre veľké účtovné jednotky a subjekty verejného záujmu, pre malé účtovné jednotky a pre mikro účtovné jednotky.
 • Zostavenie priebežnej účtovnej závierky v účtovných jednotkách v likvidácii a v konkurze.
 • Overovanie účtovnej závierky audítorom – zmena podmienok pre povinnosť auditu v § 19 zákona od 1.1.2021, vyhotovenie výročnej správy, uloženie správy audítora a výročnej správy v registri účtovných závierok.
 • Zverejňovanie individuálnej účtovnej závierky jej uložením do registra účtovných závierok podľa § 23 až 23d zákona.
 • Rôzne 1):  Príprava údajov v účtovníctve pre účely dane z príjmov o transakciách uskutočňovaných medzi účtovnou jednotkou a     závislými osobami – povinnosť členenia údajov v účtovníctve vyplývajúca z § 4 postupov účtovania pre podnikateľov, vymedzenie  závislých osôb podľa § 2 písm. n) zákona o dani z príjmov.
 • Rôzne 2):  Informácia o zmenách a doplnení postupov účtovania pre podnikateľov.

Záujemcovia seminára dostanú na email materiály v súbore .pdf, potrebný na jeho absolvovanie. Jeho vytlačenie je na účastníkovi.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Digitálne produkty
Hmotnosť: 0.01 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Ing. Anna Cenigová, svoje viac ako štyridsaťročné skúsenosti v oblasti účtovníctva pretavuje do publikácií a seminárov pomáhajúcich orientovať sa v problematike účtovníctva. Dôkazom úspešnosti jej práce je mimoriadne obľúbená príručka “Podvojné účtovníctvo podnikateľov,” ktorú doplnila a aktualizovala od roku 1992 už trinásť krát a medzi účtovníkmi sa dočkala prívlastku „biblia účtovníka“.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie